Tarptautinis projektas „FOOD FOR THOUGHT“

61385446_2508857665849830_7380969708415090688_n

Gegužės 27- birželio 1 dienomis mūsų progimnazijoje skambėjo ne tik lietuvių kalba. Pirmadienį sutikome svečius iš Italijos ir Kroatijos, kurie yra tarptautinio projekto “Food for Thought” partneriai. Vizito metu į Lietuvą atvyko po septynis mokinius ir po du mokytojus, taigi pirmadienį pradėjome nuo susipažinimo ir įvairių veiklų, drauge gaminome grupėse maistą, supažindinome svečius su progimnazija. Iškart po veiklų važiavome drauge į Trakus, kur aplankėme Lietuvos istorijos ir architektūros perlą- Trakų pilį. Likome sužavėti ir bendros veiklos: gaminome karaimų tradicinį patiekalą- kibinus. Vėliau apsilankėme ir šokolado muziejuje, iš kur parsivežėme saldžių įspūdžių.

Antradienį nuo pat ryto drauge su svečiais ir Italijos ir Kroatijos progimnazijoje vyko įvairūs užsiėmimai , kurie leido labiau susipažinti tarpusavyje bei aptarti sveiko gyvenimo svarbą. Po to vykome i Rumšiškių liaudies buities muziejų, kur mūsų laukė ne tik puikus ir autentiškas miestelis su atkurta prieškario atmosfera, parduotuvėlėmis ir amatų dirbtuvėmis, arbatine, kur ragavome lietuviškų nacionalinių patiekalų. Svečiams ir mums labai įdomu buvo kelti dzūkiškas bandas ant kopūsto lapo ir po to jas ragauti šiltas, ką tik ištrauktas iš senovinės krosnies. Klausėmės liaudies dainų, dainavome kartu ir drauge žaidėme lietuvių liaudies žaidimus. Diena buvo labai turininga ir pilna neišdildomų įspūdžių.

Trečiadienis siūlė puikų orą ir mums visiems nepakartojamus įspūdžius Lietuvos pajūrio pasididžiavime- Kuršių nerijoje. Ten apsilankėme Juodkrantės raganų kalne, vėliau vykome į Nidą, kuri visus pakerėjo savo unikalia gamta ir kraštovaizdžiu. Visiems labai patiko lankytis gintaro galerijoje ir kurti savo amuletą bei atlikti gintaro dulkių pagonišką ritualą. Vėliau visi kartu grožėjomės vaizdu nuo Parnidžio kopos. Kelionė buvo ilga, tačiau nepakartojama.

Ketvirtadienį dieną pradėjome nuo kelionės į sostinę, kur supažindinome svečius su Valdovų rūmų lobynais, mūsų istorija ir pasididžiavimo vertu senamiesčio vaizdu nuo Valdovų rūmų apžvalgos bokšto. Apsilankėme ir Katedroje bei jos rūsiuose, kur gidė papasakojo ne tik Vilniaus , bet ir mūsų krašto istoriją. Buvo smagu pasivaikščioti po senamiestį ir atsipūsti Bernardinų parke drauge su svečiais, o vėliau įkopti į Gedimino kalną ir pamatyti Gedimino pilį bei visą sostinę su puikia jos panorama.