Tarptautinis projektas „Europe in a box“

44560292_304284390164056_1974076576806993920_n

2018 m. spalio 19-21 d. Liuksemburge vyko programos „eTwinning“ tarptautinis kontaktinis partnerių paieškos seminaras su žaidybinimo ir žaidimu paremto mokymosi tema. Seminare dalyvavo 66 mokytojai iš Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos, Norvegijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos, Lenkijos, Bulgarijos, Latvijos, Lietuvos, Kroatijos, Graikijos, Estijos, Islandijos, Olandijos, Švedijos ir Čekijos mokyklų.  Mūsų progimnazijai atstovavo anglų kalbos mokytoja metodininkė Silvija Musėjienė. Visus dalyvius vienijo tikslas sužinoti skaitmeninių žaidimų panaudojimo ir mokymo metodikas, įsijungti į bendrus eTwinning projektus ir sudaryti sąlygas savo mokiniams bendradarbiauti, keistis, dalintis informacija ir praplėsti akiratį.

Lektoriai pasakojo, kad dauguma vaikų nuolat žaidžia video žaidimus, tai jau tapo sub-kultūra, tad seminaro metu buvo pristatyti kai kurie video žaidimai ir siūloma juos naudoti mokant istorijos, matematikos, anglų k., kūno kultūros ir kt. mokomųjų dalykų. XXI a patrauklus mokiniams mokymas mokyklose  amžiuje nebeįsivaizduojamas be modernių technologijų. IT tapo kasdieninio gyvenimo ir mokymo dalimi. „Video žaidimai mokinius itin domina, tad kodėl jų neįtraukus į mokymo procesą?“- klausė lektoriai. Mokytojai buvo suskirstyti grupėmis ir dalyvavo video žaidimų praktinių pristatymų veiklose.  Seminaro metu buvo pristatyti daugybė video žaidimų.
UŽREGISTRUOTAS PROJEKTAS. Projekto pavadinimas: „Europe in a box“.
 Projekto partneriai:
1. Haitske Van de Sande Olandija
2. Pauline Phillipon, Prancūzija
3. Camille Ignart, Prancūzija
4. Gerard Kraus, Liuksemburgas
5. Elzbieta Szymanska, Lenkija
6. Mirella Adamczak, Lenkija
7. Alena Mikulecka. Čekija
 Projekte dalyvauja 9-16 metų mokiniai.
 Projekto tikslai:
 - užmegsti ryšius su mokiniais iš kitų projekte dalyvaujančių šalių, praplėsti žinias apie kitas šalis, jų tradicijas, papročius, garsius žmones.
 - tobulinti bendravimo, anglų k. mokėjimo, IKT panaudojimo įgūdžius;
- susipažinti su kitų šalių kultūromis, praplėsti akiratį, stiprinti toleranciją kitataučiams.
 Projekto eiga: Projektas prasidės mokyklų, miestų ir šalių pristatymu. Po to mokiniai kurs klausimus apie savo šalį įvairiomis formomis, sukurdami žaidimą. Juos sudės į dėžutę ir siųs į kitą šalį. Gavę tokią dėžutę mokiniai turės rasti atsakymus į pateiktus klausimus. Kursime Skype konferenciją, naudosimės eTwinning erdve, Web 2.0 įrankiais, el. paštu ir t.t. Projekto kalba- anglų kalba. Projekto produktai bus kuriami naudojantis skirtingais Web 2.0 įrankiais.
 Projekto rezultatai:
 - naudoti Twine, Inklewriter, Skype, Padlet programėles.
 - naudojant Twinspace, madmagz.com ar mokyklos tinklapį, publikuoti projekto veiklas.