Susipažinkite – viduramžių miestas Kaunas

DSC07799

2019-12-12 6a klasės mokiniai kartu su mokytoja Geda Žurkevičiene pagal „Kultūros paso“ programą aplankė du Kauno architektūros paveldo objektus – Jėzuitų vienuolyno apžvalgos aikštelę, iš kurios galėjo pasižvalgyti po senamiestį iš paukščio skrydžio ir be jokių kliūčių pamatyti Kalėdų eglę, bei seniausią Kauno gyvenamą namą – Perkūno namą.

Nuo vienuolyno stogo atsivėrė puiki senojo miesto panorama. Gidės ir orientacinio žemėlapio pagalba mokiniai ieškojo svarbiausių viduramžių miesto objektų: Rotušės, bažnyčių ir vienuolynų, miestą gynusios tvirtovės, ir, žinoma, gyvenamųjų namų. Aplink priešais esančią turgaus aikštę telkėsi miestiečių gyvenimas. Daug pastatų, statytų prieš 500 metų, išliko, vieni mažiau, kiti daugiau pasikeitę.

Po to gidė pakvietė vaikus aplankyti vieną gražiausių Lietuvos gotikos architektūros perlą – Perkūno namą, kurio rūsyje supažindino su pagrindiniais Kauno miesto kūrimosi istorijos faktais. Mokiniai skaitė priesaiką, kurią turėjo duoti žmogus, norintis tapti tikru miestiečiu. Apsilankė ir viršutiniuose namo aukštuose, kuriuose gyveno pirklys. Čia buvo supažindinti su viduramžių miestiečių apranga, sužinojo ką reiškia „burgundiško stiliaus“ suknelė, palygino anuometinį religingumą parodančius galvos apdangalus. Šoko bendruomeninį šokį „Skarazula marazula“, kokį, tikėtina, čia beveik 500 metų šoko miesto burmistro svečiai.

Po edukacinės programos 6a klasė aplankė Kauno Kalėdų eglę ir galėjo pasidžiaugti tikra lietuviška žiema, nes pradėjo snigti ir Rotušės aikštės grindinys pasipuošė baltutėlaičiu sniegu. Tada jau galima ir tikrai padūkti, pasimėtyti sniegu, paragauti krintančių snaigių.