Netradicinės edukacijos sferiniame kine

PXL_20211028_094702998.MP

Spalio 25, 27 ir 28 dienomis progimnazijoje buvo demonstruojamas SFERINIS KINAS. 5–8 klasių mokiniai galėjo apsilankyti paslaptingoje, apskritoje kaip žemė 360° kampo veiksmo erdvėje, sukuriančioje įspūdingas emocijas ir neįtikėtiną iliuziją!

Mobiliame planetariume mokiniai buvo kviečiami aplankyti virtualią tikrovę, kurioje skrido į nesibaigiančias kosmoso platybes, lindo į žmogaus vidų, per nano kamerą galėjo tyrinėti kokios bakterijos, augalai, gyvūnai supa mus, susipažino su inovatyviais atradimais, kosmoso reiškiniais ir vandens bei žemės mikro gyventojais.

Mokiniai matė filmus „Mano organizmas“, „Astronautas“ ir „NanoCam“. Pažintinis, bet kartu ir nepaprastai nuotaikingąs filmas „Mano organizmas“ kvietė pasinerti į įdomų humoristinį siužetą, kuriame vyksta neįtikėtinas konkursas ,,ASMENINĖ VISATA“! Konkurso metu varžėsi 3 skirtingos kūno sistemos, kurios norėjo laimėti pirmąją vietą bei, žinoma, darė viską, kad tik būtų geriausios ir ryškiausios! Galbūt laimės mūsų imuninė arba kvėpavimo sistemos? Na, o gal pirmoji vieta atiteks „kvapniajai“ virškinimo sistemai?

Filmas „Astronautas“ supažindino su tam tikrais žmogaus, kuris skrenda raketa į kosmosą, išgyvenimais. Pažintinio filmo metu buvo galima dalyvauti nepaprastoje kelionėje ir pamatyti, kokie pokyčiai vyksta žmogaus viduje kelionės į kosmosą metu, kas vyksta tarptautinėje kosmoso stotyje, sužinoti, kokie pavojai tyko atvirame kosmose.

„NANOCAM – kelionė į biologinę įvairovę“ – tai filmas, kuris leido mums išvysti tai, ko plika akimi nematome. Žiūrovams buvo suteikiama unikali galimybė iš arti pamatyti biologijoje minimas organizmų karalystes: monerų, protistų, grybų, augalų ir gyvūnų. Šiame filme buvo išsamiai papasakojama apie bakterijas, jų sandarą bei rūšis. Taip pat mokiniai išgirdo apie bakterijas, kurios gali sukelti įvairias ligas.

Tokios netradicinės edukacijos plečia kultūrinį akiratį, žadina jauno žmogaus pastabumą, jautrumą, kūrybiškumą, didina mokymosi motyvaciją ir teikia pasaulio pažinimo džiaugsmą.