Gimtosios kalbos savaitė 2019

08-IMG_0885min

Lapkričio 25—29 dienomis progimnazijoje vyko tradiciniai Gimtosios kalbos savaitės renginiai. Mokiniai  dalyvavo dailyraščio konkurse, gimtosios kalbos olimpiadoje, skaitė savo kūrybos eiles, dalyvavo raiškiojo skaitymo (deklamavimo) ir  trumposios žinutės konkurse. Bibliotekoje ketvirtadienį vyko renginys, skirtas ketvirtų klasių mokiniams „Knygose visas pasaulis“. Šiais mokslo metais ir pradinukai įsijungė į Gimtosios kalbos savaitės renginius: pirmokėliai kūrė vardo raideles, antrokėliai rašė dailyraštį, trečiokai iliustravo smulkiąją tautosaką, o ketvirtokai kūrė kryžiažodžius apie Lietuvą. Pradinukų darbai puošė vestibiulį prie mokytojų kambario.

Praėjus Gimtosios kalbos savatei, komisijai tikrai buvo nelengva išrinkti geriausiuosius. Lapkričio 29-ąją buvo paskelbti rezultatai.

Sveikiname Gimtosios kalbos savaitės Lietuvių kalbos olimpiados nugalėtojus;

5 kl. tarpe pirmąją vietą užėmė 5d kl. mokinė Miglė Gomezo, 6 kl. tarpe pirmąją vietą  užėmė 6b kl. mokinė Rugilė Melkūnaitė, 7 kl. tarpe pirmąją vietą užėmė 7c kl. mokinė Salomėja Stučinskaitė, 8 kl. tarpe pirmąją vietą užėmė 8a kl. mokinė Austėja Pupelytė.

Sveikiname Gimtosios kalbos savaitės meninio skaitymo nugalėtojus: 5b kl. mokinę Viktoriją Dologan, 6b kl. mokinius Enriką Strusevičių ir Joną Cickevičių, 7b kl. mokinę Emiliją Vasiliauskaitę, 7a kl. mokinį Vėją Janavičių, 8a kl. mokinius Roką Lesecką ir Medeiną Macijauskaitę. Į Kauno miesto meninio skaitymo konkursą vyks Viktorija ir Emilija.

Sveikiname ir džiaugiamės Gimtosios kalbos savaitės savos kūrybos konkurso nugalėtojais:

5a kl. mokine Urte Medonaite, 6b kl. mokiniu Juozu Venckumi, 7c kl. mokine Rugile Gadeikyte, 8c kl. mokinėmis Deimante Petraityte ir Dominyka Gudaite.

Sveikiname Gimtosios kalbos savaitės dailyraščio konkurso nugalėtojus: 7a kl. mokinį Tadą Ališauską, 8a kl. mokinę Miglę Kaselytę ir 6b kl. mokinę Pauliną Pilitauskaitę.