Atžalyniečiai, saugokime savo ir aplinkinių sveikatą

korona_durys-990x557

Būtina žinoti: kaip saugotis nuo virusų ir ką daryti pajutus pirmuosius simptomus

Padidėjusi virusų grėsmė šiomis dienomis ir nustatyti pirmieji koronaviruso atvejai mūsų mieste – rimtas signalas, raginantis imtis papildomų prevencijos priemonių. Kauno miesto savivaldybė informuoja gyventojus, kaip elgtis pajutus galimus ligos simptomus ir primena apie pagrindines priemones siekiant nuo jų apsisaugoti.

1. Uoliai laikytis higienos reikalavimų:
– ypač dažnai ir kruopščiai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu (apie 40–60 sek.), trinti jas dezinfekantu;
– nesiliesti rankomis prie veido;
– bent kartą per valandą reguliariai vėdinti patalpas;
– drėgnuoju būdu valyti baldus ir kitus kietuosius paviršius, papildomai dezinfekuoti durų rankenas;
– vengti artimo kontakto su žmonėmis, galinčiais nešioti virusą.

2. Vengti masinių susibūrimo vietų, ypač uždarose patalpose – koncertų, sporto varžybų ir kitų renginių, prekybos centrų, viešojo maitinimo įstaigų.

3. Atsisakyti turistinių, poilsinių kelionių, komandiruočių ir kitų išvykų į svečias šalis.

4. Į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, seniūnijas, socialinių ar kitų viešųjų paslaugų įstaigas bei savivaldybę vykti tik esant skubiam poreikiui ar neišvengiamai būtinybei (rekomenduojama naudotis elektroninėmis priemonėmis – telefonu ar internetu). Jas visas galite rasti paspaudę čia.

5. Gyvai bendraujant su kitais žmonėmis, patariama laikytis saugaus bent 2 metrų atstumo (tokia distancija laikoma saugia bendraujant iki 15minučių). Venkite rankų paspaudimų, apsikabinimų ir kitokio artimo kontakto.

6. Vietoje viešojo transporto, esant galimybei, rinktis nuosavą automobilį arba daugiau keliauti pėsčiomis.

7. Nebuvus rizikingomis laikomose šalyse, kuriose nustatyti COVID-19 atvejai, neturėjus kontakto su ten pabuvojusiais, tačiau pajautus peršalimo požymius, panašius į gripo – skambinti savo šeimos gydytojui (jokiu būdu iškart neiti), kad būtų išduotas nedarbingumas dėl įtariamo gripo.

8. Esant rizikos grupėje ir pasireiškus karščiavimui su bent vienu iš simptomų – kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas – nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, kviesti greitąją medicinos pagalbą.

9. Saviizoliacija ir karantinas. Norint efektyviai suvaldyti galimų susirgimų riziką, iš Kinijos, Irano, Italijos, Vokietijos, Prancūzijos bei kitų koronaviruso paliestų šalių grįžę kauniečiai raginami 14 dienų likti namuose ir neleisti vaikų į mokyklas bei darželius.

10. Ypač svarbu į šias visuomenės sveikatos specialistų bei medikų rekomendacijas nežiūrėti pro pirštus, bet stengtis uoliai jų laikytis, paisyti visų oficialių įspėjimų bei patarimų ir visa reikiama informacija dalintis su savo aplinkos žmonėmis.
Tik adekvačiai reaguodami į situaciją, nepanikuodami ir sąmoningai elgdamiesi galime išvengti virusų plitimo ir apsaugoti save bei kitus nuo grėmingų ligų.

Šiuo metu rizikingomis šalimis laikomos: Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir visa Italija.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso galima teirautis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (visą parą) bei elektroniniu paštu: koronavirusas@sam.lt

Asmenys, atvykę iš rizikingomis laikomų šalių, turi kreiptis telefonu 8-5 2124098, el. paštu info@nvsc.lt arba užpildyti formą dėl nedarbingumo, kuri skelbiama internete. Jei nedarbingumas nereikalingas, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu.
Tai svarbu tiek sugrįžus į Lietuvą lėktuvu, tiek ir parvykus nuosavu automobiliu ar kitu transportu!

VISA NAUJAUSIA INFORMACIJA – LR Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rašyti komentarą

Svetainė sukurta naudojant Wordpress